Sesja ślubna- jak się do niej przygotować?

Plenerowa sesja ślubna

W czasach w których planujemy swoje śluby i zaczynamy kłaść coraz większy nacisk na estetykę całego wydarzenia coraz większą rolę zaczęła grać dla nas ślubna sesja plenerowa. Nasze pary młode bardzo często decydują się na wykonanie pleneru w zupełnie innym dniu niż wesele, opowiemy Wam
kiedy warto i jak się do tego przygotować.

Sesja w dniu ślubu czy w inny dzień?

Jeśli nie jesteście fanami dalekich podróży i dobrej zabawy przed obiektywem aparatu, warto pomyśleć o wykonaniu sesji plenerowej w dniu ślubu. Oczywiście minusem dla tego rozwiązania jest nie skorzystanie z dobrodziejstw matki natury i podziwiania pięknych widoków w tle naszych zdjęć. Lecz musicie pamiętać, że tego typu rozwiązanie ma też sporo plusów:
– nie musicie drugi raz zamawiać bukietu,
– odpada Wam w terminarzu ponowna wizyta u kosmetyczki i fryzjera,
– nie trzeba czyścić i ratować zmęczonej sukni.

Największym jednak plusem jaki widzimy w krótkich plenerach w dniu ślubu jest to, że macie kilka minut dla samych siebie. Jak wiecie dzień ślubu to bieg od rana do oczepin i taka forma „odpoczynku” i czasu dla samych siebie bywa dla wielu wspaniałym katharsis. Nie musicie się bać, że ktoś zorientuje się o Waszej krótkiej nieobecności, dobry fotograf ślubny porwie Was na ten krótki plener ślubny, tak żeby nikt nie zauważył i żeby nie kolidowało to z innymi wydarzeniami. Po cichu powiemy Wam, że najlepiej zrobić to po pierwszym tańcu, kiedy goście dojadają obiad i raczą się próbowaniem trunków z open baru.

Dla kogo sesja ślubna w innym dniu?

Wszyscy poszukiwacze przygód, ludzie czerpiący radość z podróży i odkrywania nowych miejsc będą mieli wielką frajdę z wyjazdowej sesji plenerowej w innym dniu. Wybierając się na sesje w odrębnym terminie na pewno zyskujemy na atrakcyjności pleneru i przede wszystkim na czasie jakim dysponujemy, gdyż zwyczajnie nikt nas nie goni. Pamiętajcie jednak, że warto mieć konkretny pomysł na wykonanie sesji, oczywiście fotograf czy kamerzysta zawsze służą pomocą i poradą, ale dobrze mieć swój mały plan w głowie. Warto zacząć od tego co najbardziej lubicie i gdzie czujecie się dobrze. W naszej pracy najważniejsza jest Wasza swoboda i naturalność, dlatego zawsze radzimy wybierać miejsca, które na Was oddziałują emocjonalnie. Dla jednych będą to góry, dla innych morze, dla jeszcze następnych mury zamków i fortyfikacji a dla jeszcze innych wycieczka na sesję za granicę.

Co przygotować i na co zwrócić uwagę?

Planowanie sesji ślubnej w inny dzień należy zacząć od ustalenia miejsca docelowego i trasy jaką trzeba pokonać. Trzeba wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne, godzinę i porę roku. Jeśli jedziemy daleko to czasem warto wyjechać dzień wcześniej, żeby się wyspać i na sesji być rześkim i pełnym witalności. Można wtedy pokusić się o sprawdzenie lokalnych wizażystek i umówienie sobie porannej wizyty. Warto też określić na czym Wam zależy: czy ma to być wschód czy zachód słońca, bądź żadne z powyższych.

Jeśli planujecie sesje w parkach narodowych i krajobrazowych warto dowiedzieć się czy władze obiektów nie wymagają ówczesnej anonsacji , opłaty biletów wstępu w dane miejsce lub specjalnych pozwoleń.

Jaki jest przepis na piękny plener?

Zaufać fotografowi i oddać się chwili, zamknąć oczy i pobyć ze sobą sam na sam, okazać sobie dużo uczuć i miłości, szepnąć parę miłych słów na ucho Waszej drugiej połówki. Im więcej Was i Waszych uczuć tym lepsze zdjęcia. Nawet najpiękniejsze góry w tle nie oddadzą klimatu zdjęcia, jeśli będziecie nerwowo spoglądać to na siebie to na fotografa i czekać aż coś się stanie. Bądźcie sobą i dobrze się bawcie.

Zobacz także:

Klimatyczna sesja nad morzem

Sesja ślubna nad morzemKlimatyczna sesja ślubna nad morzemChyba nie nic lepszego dla duszy i ciała niż szum wody, lekka bryza i odgłosy mew w tle. Polskie morze wbrew wszelkim pozorom potrafi zachwycić i to bardzo. Jeśli połączymy ładną pogodę, piękne piaszczyste...

czytaj dalej

Reportaż ślubny- Hotel pod Szyszkami

Rustykalny ślub- Hotel pod SzyszkamiReportaż ślubnyTo zdecydowanie kwintesencja naszej pracy. Emocje, gesty i zachowania, które Wam towarzyszą w tym zakręconym i zwariowanym dniu, to coś co pragniemy wyłapywać i pokazywać. Jeśli już nas trochę znacie to wiecie, że...

czytaj dalej

Emocjonalna sesja ślubna w Karpaczu

Emocjonalna sesja ślubna w Karpaczu Plener ślubny w górach to idealne rozwiązanie dla poszukiwaczy przygód, którzy pragną czegoś więcej niż sesja w lesie, nad jeziorem czy na ulicach Poznania bądź innego większego miasta w Polsce.Jeżeli lubicie wyzwania i macie...

czytaj dalej