Sesja ślubna- jak się do niej przygotować?

Plenerowa sesja ślubna

W czasach w których planujemy swoje śluby i zaczynamy kłaść coraz większy nacisk na estetykę całego wydarzenia coraz większą rolę zaczęła grać dla nas ślubna sesja plenerowa. Nasze pary młode bardzo często decydują się na wykonanie pleneru w zupełnie innym dniu niż wesele, opowiemy Wam
kiedy warto i jak się do tego przygotować.

Sesja w dniu ślubu czy w inny dzień?

Jeśli nie jesteście fanami dalekich podróży i dobrej zabawy przed obiektywem aparatu, warto pomyśleć o wykonaniu sesji plenerowej w dniu ślubu. Oczywiście minusem dla tego rozwiązania jest nie skorzystanie z dobrodziejstw matki natury i podziwiania pięknych widoków w tle naszych zdjęć. Lecz musicie pamiętać, że tego typu rozwiązanie ma też sporo plusów:
– nie musicie drugi raz zamawiać bukietu,
– odpada Wam w terminarzu ponowna wizyta u kosmetyczki i fryzjera,
– nie trzeba czyścić i ratować zmęczonej sukni.

Największym jednak plusem jaki widzimy w krótkich plenerach w dniu ślubu jest to, że macie kilka minut dla samych siebie. Jak wiecie dzień ślubu to bieg od rana do oczepin i taka forma „odpoczynku” i czasu dla samych siebie bywa dla wielu wspaniałym katharsis. Nie musicie się bać, że ktoś zorientuje się o Waszej krótkiej nieobecności, dobry fotograf ślubny porwie Was na ten krótki plener ślubny, tak żeby nikt nie zauważył i żeby nie kolidowało to z innymi wydarzeniami. Po cichu powiemy Wam, że najlepiej zrobić to po pierwszym tańcu, kiedy goście dojadają obiad i raczą się próbowaniem trunków z open baru.

Dla kogo sesja ślubna w innym dniu?

Wszyscy poszukiwacze przygód, ludzie czerpiący radość z podróży i odkrywania nowych miejsc będą mieli wielką frajdę z wyjazdowej sesji plenerowej w innym dniu. Wybierając się na sesje w odrębnym terminie na pewno zyskujemy na atrakcyjności pleneru i przede wszystkim na czasie jakim dysponujemy, gdyż zwyczajnie nikt nas nie goni. Pamiętajcie jednak, że warto mieć konkretny pomysł na wykonanie sesji, oczywiście fotograf czy kamerzysta zawsze służą pomocą i poradą, ale dobrze mieć swój mały plan w głowie. Warto zacząć od tego co najbardziej lubicie i gdzie czujecie się dobrze. W naszej pracy najważniejsza jest Wasza swoboda i naturalność, dlatego zawsze radzimy wybierać miejsca, które na Was oddziałują emocjonalnie. Dla jednych będą to góry, dla innych morze, dla jeszcze następnych mury zamków i fortyfikacji a dla jeszcze innych wycieczka na sesję za granicę.

Co przygotować i na co zwrócić uwagę?

Planowanie sesji ślubnej w inny dzień należy zacząć od ustalenia miejsca docelowego i trasy jaką trzeba pokonać. Trzeba wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne, godzinę i porę roku. Jeśli jedziemy daleko to czasem warto wyjechać dzień wcześniej, żeby się wyspać i na sesji być rześkim i pełnym witalności. Można wtedy pokusić się o sprawdzenie lokalnych wizażystek i umówienie sobie porannej wizyty. Warto też określić na czym Wam zależy: czy ma to być wschód czy zachód słońca, bądź żadne z powyższych.

Jeśli planujecie sesje w parkach narodowych i krajobrazowych warto dowiedzieć się czy władze obiektów nie wymagają ówczesnej anonsacji , opłaty biletów wstępu w dane miejsce lub specjalnych pozwoleń.

Jaki jest przepis na piękny plener?

Zaufać fotografowi i oddać się chwili, zamknąć oczy i pobyć ze sobą sam na sam, okazać sobie dużo uczuć i miłości, szepnąć parę miłych słów na ucho Waszej drugiej połówki. Im więcej Was i Waszych uczuć tym lepsze zdjęcia. Nawet najpiękniejsze góry w tle nie oddadzą klimatu zdjęcia, jeśli będziecie nerwowo spoglądać to na siebie to na fotografa i czekać aż coś się stanie. Bądźcie sobą i dobrze się bawcie.

Zobacz także:

Rustykalny ślub Gospoda Bernardowo

Rustykalny ślub Gospoda Bernardowo

Rustykalny ślub Gospoda BernardowoZnacie receptę na idealny ślub?..... My też nie! Ale za to wiemy jak sprawić, żeby Wasze własne wesele było najlepszą imprezą na świecie dla Was samych. Potrzeba do tego kilku składników. Po pierwsze goście, bez nich nie ma żadnej...

czytaj dalej
Ślub plenerowy- Bagatelka Miłosław

Ślub plenerowy- Bagatelka Miłosław

Ślub plenerowy - BagatelkaŚlub w plenerze Najprzyjemniejsza i najlepsza dla oka forma zaślubin. Najcudowniejsze w plenerowym ślubie jest to, że cały klimat jest sielski i zwiewny. Nikt nas nie goni, oddychamy świeżym powietrzem i możemy celebrować chwilę, która...

czytaj dalej
Ślub w pałacu- Pałac Wąsowo

Ślub w pałacu- Pałac Wąsowo

Ślub w pałacu- Pałac WąsowoŚlub w pałacuŻeby przygotować swój najważniejszy dzień w pałacowych wnętrzach, trzeba mieć na to doskonały pomysł, wizję i umiejętność planowania. Największym plusem takich rozwiązań są oczywiście piękne i bogate wnętrza rożnego rodzaju...

czytaj dalej