FAQ

Jak długo jesteście z nami?

Swoją pracę zaczynamy od Waszych przygotowań, pozostajemy z Wami na ceremonii ślubnej, czy to uroczystość kościelna czy plenerowa lub w urzędzie stanu cywilnego. Później udajemy się z Wami na przyjęcie. Łączny czas naszej pracy na Waszym weselu to 10 do 11 godzin.

Ile zdjęć i jak długi materiał filmowy oddajecie?

Wyznajemy zasadę: dajemy wszystko co dobre. Ilość zdjęć to sprawa bardzo indywidualna zależna od wielu czynników. Umownie dostajecie od nas 400 fotografii. W praktyce zawsze wychodzi ich więcej, lubimy pozytywnie zaskoczyć. Czasem zdarza się nam oddać nawet więcej niż 500 zdjęć. Jeżeli są to pojedyncze sesje np. narzeczeńskie to jest to około 50 – 100 ujęć. W przypadku filmu otrzymacie od nas teledysk ślubny o długości jednego utworu oraz film w dłuższej formie (reportaż z dnia ślubu) o wybranej przez was długości maksymalnie do 45 minut.

Co od Was otrzymamy?

Mamy kilka wariantów do wyboru w naszej ofercie, przede wszystkim otrzymacie od nas drewniane pudełko wypełnione wspomnieniami, czyli odbitkami wywołanymi na wysokiej jakości papierze fotograficznym od 50 do 150 sztuk, do tego pendrive wystrugany z drewna i galerię online zabezpieczoną hasłem, którą będziecie mogli dzielić się ze znajomymi i gośćmi weselnymi.

Jak długo będziemy czekać?

Na to pytanie najtrudniej odpowiedzieć, ponieważ wiele zależy od czynników zewnętrznych, takich jak np. wyjazdowe sesje plenerowe, które podczas trwania sezonu ślubnego są częste i intensywne, co często wydłuża czas naszej pracy. Umowny okres na oddanie materiałów jaki przyjmujemy to 90 dni roboczych dla fotografii i 120 dla filmu. Oczywiście staramy się zawsze Was zaskoczyć i oddać Wasze pamiątki dużo szybciej. Kiedy uda się to zrobić na przykład po miesiącu, to uśmiechy na twarzach naszych par są bezcenne.

Co gdybyście nie mogli dotrzeć?

Taka sytuacja się jeszcze nie zdarzyła, ale jesteśmy gotowi na każdą ewentualność. Gdyby okazało się, że przydarzył się nam jakiś wypadek losowy, który by nas zatrzymał to musicie się obawiać, znamy wielu wspaniałych filmowców i fotografów, którzy są gotowi zastąpić nas w najmroczniejszym scenariuszu. Niczym nie musicie się martwić, przy pełnej konsultacji z Wami załatwimy wszelkie szczegóły.

Czy musimy się spotykać w cztery oczy?

Nie jest to żaden mus, natomiast będzie nam bardzo miło móc Was poznać osobiście, po takim spotkaniu dalsza praca układa się o wiele lepiej. Zdążycie się też przekonać czy nasz humor i podejście do życia jest zgodny z Waszym, to bardzo ważne abyśmy nadawali na podobnych falach. Wtedy nie będziecie czuć się jakbyśmy byli wykonawcami tylko Waszymi znajomymi, którzy podpowiedzą tu i ów gdzie co robić. Jeżeli mieszkacie za granicą i nie macie możliwości umówić się na spotkanie, zawsze polecamy wtedy kontakt przez Skype, wypijemy kawę na odległość.

Czy możemy liczyć na waszą pomoc i poradę?

Realizując dużą ilość wesel w sezonach przykładamy wagę do szczegółów – nasza praca jest ściśle związana z wieloma aspektami estetyki. Znamy pełen przebieg ceremonii i przyjęcia ślubnego, pozostajemy w stałym kontakcie z muzykami, DJ-ami, dostawcami usług i zapleczem gastronomicznym. Jeśli jesteście czegoś niepewni, macie wątpliwości, pytania, uwagi czy po prostu jesteście czegoś ciekawi – śmiało, nie gryziemy! Będąc niejako okiem imprezy zawsze służymy radą, która może pomóc Wam w przygotowaniach.

Czy mamy prawo do prywatności?

Prawo do prywatności jest niezbywalnym prawem każdego człowieka. Niemniej jednak, gdyby nie możliwość publikacji naszej pracy zapewne nie trafilibyście w nasze progi. Fotografie czy teledyski dają Wam możliwość zapoznania się z estetyką naszej pracy i łatwość w podjęciu decyzji o zaangażowaniu nas w Wasze plany. Zdarzają się również sytuacje, w których specyfika zawodowa naszych klientów ogranicza nam możliwość prezentacji naszych dokonań i szanujemy takie decyzje, mimo to wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zezwolenia nam publikacji ich wizerunku, nad którym podczas pracy pieczałowicie pracujemy, by każdy wypadł jak najlepiej i mógł być dumny z właściwego wyboru.

Jeżeli nasz ślub jest daleko od miejsca Waszej pracy, czy jesteście w stanie do nas dojechać?

Oczywiście, że tak! Pracujemy na terenie całego kraju, a nawet poza granicami. Głównym obszarem naszej pracy są takie miasta jak Poznań i Wrocław, ponieważ mieszkamy w malowniczym Lesznie, leżącym idealnie pomiędzy tymi dwoma metropoliami. Jeżeli dojeżdżamy do Was nieco dalej to dogadujemy się zawsze w kwestii dojazdu. Nie są to zabójcze kwoty, raczej faktyczne zużycie paliwa podczas drogi do Was, liczymy je według aktualnych kosztów benzyny.

W ile osób wykonujecie swoje prace?

Wszystko zależy od tego, która część naszej pracy Was interesuje.Jeżeli jest to sama fotografia, to Bartek najczęściej zawita do Was w pojedynkę, jeżeli mówimy o filmowaniu lub jednym i drugim wtedy będzie nas minimum dwoje, w przypadku wykonywania pracy przy filmie i fotografii pojawiamy się jako trio.

Jaki jest koszt waszej pracy?

Zawsze powtarzamy, że jesteśmy ludźmi i lubimy rozmawiać. Mamy przygotowanych kilka pakietów dla ułatwienia wyboru, ale każdy z nich jest elastyczny i może zostać dostosowany pod Was (wystarczy zapytać) jeżeli poczujecie taką potrzebę. Uwielbiamy naszą pracę i to kontakt z Wami jest na pierwszym miejscu. Nasze pakiety zaczynają się już od 3500 zł.

Jak otrzymać pełną ofertę i sfinalizować booking?

Jeżeli zapoznaliście się już z naszą pracą i podoba się Wam to co robimy, wystarczy zawitać na stronie „kontakt” i wysłać do nas formularz mailowy, będzie nam milo jeżeli napiszecie kilka zdań o sobie i o swoim pomyśle na Wasze przyjęcie. Odpowiemy Wam jak najszybciej będziemy mogli, podeślemy pełną ofertę cenową z opisem zawartości każdego pakietu. Kiedy po przejrzeniu oferty zdecydujecie się na któryś z wariantów, zostanie nam podpisanie umowy, która jest wyznacznikiem 100% rezerwacji danego terminu.

Co jeśli ktoś poza nami zapyta o ten sam termin?

W tym wypadku wyznajemy zasadę pierwszeństwa, jeżeli otrzymamy dwa zapytania na tą samą datę i obie pary wyrażą chęć wstępnej rezerwacji, wtedy poinformujemy Was o takim przypadku i przyjmiemy rezerwacje od pary, która jako pierwsza wyśle maila.

Czy warto wykonać sesję narzeczeńską?

Pewnie, że warto! Poza tym, że jest to wspaniała pamiątka, która zostanie z Wami na lata, to do tego zapoznacie się trochę z aparatem oraz naszym stylem pracy. Jest to idealne ćwiczenie przed ślubem, jeżeli boicie się obiektywu, nie czujecie się najlepszymi modelami lub nie lubicie, gdy ktoś na Was patrzy.  Taka sesja zmienia wszystko. Zawsze powtarzamy, że nie trzeba być top model, aby mieć piękne zdjęcia. Wystarczy Wasza miłość i naturalność, szczypta naszych żartów na rozluźnienie i reszta zrobi się sama. Po takiej sesji my też wiemy o Was nieco więcej, a nasze następne spotkanie (dzień ślubu) przebiega dużo łatwiej dla Was.

Jak to wygląda z sesją, czy robimy ją w innym dniu?

Nad tą kwestią warto się zastanowić bardzo poważnie. Jeżeli nie jesteście entuzjastami podróży, przygód i wyzwań wtedy lepiej zrezygnować z sesji w innym dniu. Często bywa tak, że na sesje wyjazdowe ma ochotę tylko jedna połówka, a druga już nie, wówczas nie jest w stanie czerpać przyjemności z tego wyjazdu jak i ze zdjęć. Jeśli nie macie konkretnego pomysłu, polecamy wykonać sesje w dniu ślubu. Nie zajmiemy Wam i Waszym gościom zbyt dużo czasu. Porwiemy Was na maksymalnie półgodzinki, gdzieś niedaleko sali na pewno znajdzie się kawałek zieleni, las, jakieś bezdroża czy cokolwiek ciekawego. Wiele par ceni sobie ten moment na sesji, który najczęściej robimy po pierwszym bloku muzycznym. Macie wtedy chwilę dla siebie, możecie zatrzymać się w czasie i nacieszyć sobą, choć przez chwilę. Kolenym plusem jest to, że nie musicie drugi raz umawiać fryzjera i kosmetyczki.

Jak wygląda styl waszej pracy?

Często dochodzą nas słuchy, że goście na przyjęciach nie odczuwają naszej obecności. Oczywiście nie z powodu, że w ogóle nie ma nas na parkiecie – jesteśmy z Wami przez cały dzień, działamy natomiast incognito. Lubimy swoją pracę, dzięki czemu wtapiamy się w tłum, będąc jakby jego naturalną częścią, bawimy się razem z Wami i gośćmi obecnymi na weselu, nie kryjemy się przed wzrokiem i integrujemy z otoczeniem. W końcu praca ma sprawiać przyjemność. W kwestii sesji plenerowych wyznajemy zasadę podług której jest to najluźniejsza część ślubnego szaleństwa i działamy wtedy na zasadzie dobrych kumpli – nie straszny nam żaden temat, dowcip czy anegdoty, wprowadzamy swobodną atmosferę i stawiamy na Wasze prawdziwe ja, Waszą prawdziwą naturę i wszędobylski luz, który w tej sytuacji jest najcenniejszy.

Nowe wpisy na blogu

Jeżeli podoba Ci się nasz styl to

napisz do nas