Najlepsze zdjęcia ślubne 2020 roku

Patrząc na datę, kiedy publikuję ten post mam w głowie przeczucie, że jak zwykle późno biorę się za podsumowanie. Ale mam coś na swoje usprawiedliwenie, zawsze potrzebuję około miesiąca na to, aby wyczyścić głowę, pochodzić po lesie, zintegrować się z naturą i zaplanować nadchodzący rok.

W między czasie będąc w okresie wspomnianego „oczyszczania” notuję sobie wszelkie podsumowania – wszystkie cele, które udało mi się zrealizwoać w minionym roku.

Lubię zaskoczyć sam siebie, osiągalność wytyczanych celów mierze średnio raz na kwartał, ale kiedy tak zbierze się je wszystkie na jednej kartce papieru to ich ogrom w skali roku może zaskoczyć.

I tak mając dwadzieścia dziewięć lat na karku, zrealizowałem wszystkie plany, które wytyczyłem sobie na dziesięciolecie – wiem jestem freakiem.

Udało mi się zrealizować wszystko przed trzydziestką i jestem z tego powodu bardzo dumny. Co najlepsze? Najwięcej rzeczy zrealizowałem w pozornie najgorszym dla współczesnej ludzkości roku 2020.

To samo tyczyło się pracy.

Czy udało mi się zrobić najlepsze zdjęcia ślubne w 2020 roku?

Pytanie czysto retoryczne, ale chciałem je zadać sam sobie. Dlatego, że w pewnych momentach muszę uświadamiać sam sobie pewne kwestie. Udało mi się zrobić najlepsze zdjęcia ślubne w 2020 roku, oczywiście najlepsze dla mnie. Nie miałem czasu zgłosić się do żadnych konkursów, ale udało mi się zadowolić samego siebie, ponieważ właśnie o to w tym wszystkim chodzi. To, że wykonuję reportaż na czyjeś zlecenie i wkładam w niego całe serce to jedno, a to, że podczas tego reportażu staram się wykonać choćby jedno zdjęcie dla samego siebie to drugie.

Podsumowanie 2020 roku

Większość osób chciałaby móc zapomnieć, że 2020 rok w ogóle istniał. Świat wywrócił się do góry nogami i to na samym początku nowej dekady. Zmieniło się myślenie, potrzeby i pragnienia ludzi.

Z jednej strony działy się rzeczy okropne – ograniczenia, ludzie tracili i tracą pracę, majątki życia, inni tracą zdrowie w szpitalach, szpitale nie dają rady i tak dalej. Spirala zła, kwadratura koła, przekichane do sześcianu, diabeł ubiera się u Prady.

Po głębszej refleksji, pomimo ogromnych strat finansowych jakie poniosła nasza branża (choć nie tylko nasza) doszedłem do wniosku, że ten rok był nam też potrzebny. Dzięki tym wszystkim chwilą spędzonym w domu w marcu nauczyłem się od nowa czym jest instytucja wspierającej się rodziny, znalazłem czas dla dzieci i nauczyłem się jaki jest ważny.

Zmieniłem sposób odżywania, zacząłem biegać, zacząłem pracę nad samym sobą, przeczytałem mnóstwo książek i odnalazłem sposób na realizację postawionych celów i zadań.

Rozwinąłęm swoje umiejętności fotograficzne, poznałem mnóstwo wspaniałych osób, w tym fotografów, od których mogłem się wiele nauczyć.

Odbyłem mnóstwo filozoficznych rozmów na temat fotografii. Miałem okazje poznać i posłuchać mądrości Pana Tomasza Tomaszewskiego, poprowadziłem dwie edycje moich autorskich warsztatów i sfotografowałem wiele ślubów.

Uruchomiłem też bloga na naszej stronie, gdzie udało mi się zamieścić dużo inspirujacych i przydatnych poradników, choćby obszerny spis najlepszych miejsc na sesje plenerową.

 Nawiązaliśmy współpracę z wieloma wpsaniałymi ludźmi z branży i zakonczyliśmy sezon wspaniałą stylizowaną sesją dla dziewczyn z NOIA WEDDING

Czas na najlepsze zdjęcia ślubne w 2020 roku

Czas wreszcie powiedzieć o tym co udało mi się zrobić w kwestii fotografii.

A może lepiej będzie to zwyczajnie pokazać?

Czy nie na tym właśnie polega moja praca? Na pokazywaniu obrazów i choć uwielbiam pisać, to myślę, że fotografie same opowiedzą Wam historię o moich najlepszych zdjęciach ślubnych w 2020 roku.

Zapraszam Was do mojego świata.

Bartek.

AUTOR: Bartosz Kubiak

AUTOR: Bartosz Kubiak

Fotograf

Fotografia to mój największy bzik i pasja. Potrafię stracić każdą wolną chwilę życia, aby uczyć się o tej wspaniałej sztuce. Chcę by towarzyszyła mi wszędzie gdzie się pojawiam. Dumnie kroczę przez życie z czarną puszką na piersi.

ZOBACZ TAKŻE:

Emocjonalna sesja ślubna w czarno bieli

Emocjonalna sesja ślubna w czarno bieli

Emocjonalna sesja ślubna w czarno-bieliEmocjonalna sesjaCzyli właściwie jaka? Pełna radości? Czy nie do końca? Przede wszystkim taka, podczas której czujecie się sobą i uwierzcie mi wiem co mówię - 90% sukcesu zależy od osoby fotografującej. Całe 10 % to Wasz nastrój...

Ślub industrialny – Spot Poznań

Ślub industrialny – Spot Poznań

Ślub Industrialny w SpocieŚlub industrialny - miejsca na wesele Dzisiejsze wesela to absolutny rarytas dla fanów różnorodności. Rozbieżność stylistyki sal weselnych oraz miejsc przeznaczonych na tańce, hulańce i swawole onieśmiela nawet najbardziej wybrednych...

Ślub humanistyczny Wrocław Azyl

Ślub humanistyczny Wrocław Azyl

Ślub humanistyczny w WrocławiuŚlub humanistyczny co to tak właściwie jest?Jeżeli jesteś osobą planującą ślub, wyznającą własne wartości, masz swoje zdanie i pomysły, a sztywne ramy przyprawiają Cię o zawrót głowy - to ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny. Ślub...