deszczowe ujęcie pary młodej na sesji ślubnej

Sesja ślubna – jak się do niej przygotować?

Gdzie sesja ślubna?

Ślub zbliża się coraz większymi krokami? Zaczynacie zastanawiać się nad swoją wymarzoną sesją ślubną? Kiedy ją wykonać i najważniejsze gdzie? Ma to być sesja ślubna nad morzem? Sesja ślubna w górach? Sesja ślubna za granicą?

Postaram się Wam pomóc, w rozwiązaniu tego problemu.

sesja ślubna pary młodej przy starym volvo

Sesja ślubna- czy warto?

Jeśli nie jesteście fanami dalekich podróży i dobrej zabawy przed obiektywem aparatu, warto pomyśleć o wykonaniu sesji ślubnej w dniu ceremonii.

Oczywiście minusem dla tego rozwiązania jest to, że nie skorzystacie z dobrodziejstw matki natury w tle. Warto jednak pamiętać, że tego typu rozwiązanie, ma też sporo plusów:

  1. nie musicie drugi raz zamawiać bukietu do sesji ślubnej,
  2. odpada w terminarzu ponowna wizyta u kosmetyczki i fryzjera na sesję ślubną,
  3. nie trzeba czyścić i ratować zmęczonej sukni.

Sesja ślubna w dniu ślubu

Największym plusem jaki widzimy w krótkich sesjach ślubnych w dniu ślubu jest to, że macie kilka minut tylko we dwoje. Jak wiecie – wesele to bieg od rana do oczepin. Taka forma „odpoczynku” i czasu dla samych siebie, bywa dla wielu wspaniałym katharsis.

Nie musicie się bać, że ktoś zorientuje się o Waszej chwilowej nieobecności. Dobry fotograf ślubny porwie Was na krótką sesję ślubną, tak żeby nikt nie zauważył i by nie kolidowało to z innymi wydarzeniami. Taka forma sesji ślubnej trwa zazwyczaj około dwudziestu minut i uwierzcie mi jest ona bogata w różnorodne kadry. Z tą różnicą do sesji ślubnej w innym dniu, fotografie skupiają się na Waszych emocjach, a nie miejscach.

Po cichu powiemy Wam, że najlepiej zrobić to po pierwszym tańcu, kiedy goście dojadają obiad i raczą się próbowaniem trunków z open baru.

Gdzie sesja ślubna, jeżeli chcę wykonać ją w inny dzień?

Wszyscy poszukiwacze przygód, ludzie czerpiący radość z podróży i odkrywania nowych miejsc, będą mieli wielką frajdę z wyjazdowej sesji ślubnej w innym dniu.

Wybierając się na sesję ślubną w odrębnym terminie, na pewno zyskujemy na atrakcyjności pleneru i przede wszystkim na czasie jakim dysponujemy, gdyż zwyczajnie nikt nas nie goni.

Pamiętajmy jednak, że warto mieć konkretny pomysł na wykonanie sesji. Oczywiście fotograf czy operator zawsze służą pomocą i poradą, ale dobrze mieć swój mały plan w głowie lub znaleźć 10 najlepszych miejsc na sesję ślubną i wybrać to jedno jedyne.

Warto zacząć od tego, co najbardziej lubicie i gdzie czujecie się dobrze. W naszej pracy najważniejsza jest Wasza swoboda i naturalność, dlatego zawsze radzimy wybierać miejsca, które na Was oddziałują emocjonalnie.

Dla jednych będzie to sesja ślubna w dolomitach, dla innych sesja ślubna nad morzem, a dla jeszcze następnych sesja ślubna w samym centrum Warszawy. Niektórzy wybiorą mury zamków i fortyfikacji a inni marzą o sesji ślubnej za granicą.

Jak długo twa sesja ślubna?

To czynnik bardzo zmienny i zależny od wielu rzeczy. Po pierwsze, od ilości kilometrów do pokonania, po drugie od pogody i po trzecie od Was samych. Jeżeli czujecie się swobodnie przed naszym obiektywem, to sesja ślubna może trwać godzinę i okażę się, że mamy tyle zdjęć, że będzie problem z wyborem.

Natomiast jeśli przed obiektywem aparatu nie czujecie się jak przysłowiowa „ryba w wodzie” – poświęcimy na zdjęcia tyle czasu, ile będzie trzeba. Na wyjazdowej sesji ślubnej nie ma pośpiechu – ważne, by efekt był zadowalający dla Was no i dla nas.

Jak zaplanować idealną sesję ślubną?

Planowanie sesji ślubnej w inny dzień należy zacząć od ustalenia miejsca docelowego i trasy, jaką trzeba pokonać. Musimy wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne, godzinę i porę roku. Jeśli jedziemy daleko, to czasem warto wyjechać dzień wcześniej, żeby się wyspać i na sesji być rześkim oraz pełnym witalności. Stąd najlepiej zadbać też o porządny nocleg.

Można wtedy pokusić się o sprawdzenie lokalnych wizażystek i umówienie sobie porannej wizyty. Warto też określić na czym Wam zależy: czy ma to być wschód czy zachód słońca, bądź żadne z powyższych.

Jeśli planujecie sesje w parkach narodowych i krajobrazowych, warto dowiedzieć się, czy władze obiektów nie wymagają ówczesnej informacji, opłaty biletów wstępu w dane miejsce lub specjalnych pozwoleń.

Często pozwolenie na sesję ślubną trzeba wypełnić z odpowiednim wyprzedzeniem.

Co, kiedy na sesji ślubnej będzie brzydka pogoda?

Możemy obrać dwa scenariusze:

  1. albo przekładać nasz plener do skutku,
  2. albo wykorzystać chmury i deszcz na swoją korzyść, by stworzyć plener ślubny zupełnie inny niż mają wszyscy.

    Staramy się myśleć nieszablonowo i zawsze mieć plan B.

Sesja ślubna a akcesoria

Wszelkiej maści gadżetom mówimy stanowcze nie!

To Wy jako para jesteście najważniejsi. Chcemy skupić się na Waszych uczuciach i emocjach. Zależy nam na tym do tego stopnia, że podczas sesji ślubnej nalegamy wręcz, aby pozbyć się wszelkich zbędnych ozdobników z rąk. Mniej znaczy więcej.

Sesja ślubna boho, czyli w jakim stylu zrobić plener

Kwestia stylu to sprawa bardzo indywidualna. Polecamy wykonywać sesje ślubne nawiązujące tematycznie do Waszych wesel. Choć jedni będą chcieli wykonać rustykalną sesję ślubną, a inni pojechać na sesję ślubną do energyladnii. Pamiętajcie jednak, że nie ma co przesadzać. Z doświadczenia wiem, że konsekwencja jest bardzo istotna, by Wasz ślubny materiał był spójny i tworzył piękną całość.

Mnie, jako fotografowi czasem wystarczy szary blok za Waszymi plecami, aby stworzyć magiczne fotografie, ponieważ to Wy tworzycie ten klimat.

Sesja ślubna – jak pozować?

Jeśli chodzi o naszą pracę, to preferujemy Wasz naturalny sposób bycia. Zanim wyjmiemy aparat, pokażemy Wam jak pracować ze swoim dotykiem, rozluźnimy dobrym żartem, porozmawiamy o dobrych miejscach na obiad po sesji ślubnej i dopiero gdy stres minie, zaczniemy działać.

Sztuczne pozy, zawsze będą sztuczne. Kiedy otworzycie się przed nami i pokażecie siebie, będziemy mogli się Wam odwdzięczyć piękną relacją.

Zobaczycie wtedy prawdziwych siebie, nieskrępowanych i autentycznych. Taka fotografia ma największa moc.

Dlatego warto zaufać fotografowi i oddać się chwili. zamknąć oczy i pobyć sam na sam ze swoimi emocjami, dać im się ponieść. Okazać sobie dużo uczuć i miłości, szepnąć parę miłych słów do ucha Waszej drugiej połówki. Im więcej Was i Waszych uczuć, tym lepsze fotografie. Nawet najpiękniejsze góry w tle nie oddadzą klimatu zdjęcia, jeśli będziecie nerwowo spoglądać to na siebie, to na fotografa i czekać, aż coś się stanie. Sesja ślubna powinna być kwintesencją autentyczności, bo przecież w tym momencie, razem tworzymy historię Waszego najpiękniejszego dnia.

Bądźcie sobą i dobrze się bawcie.

Makijaż ślubny na sesje zdjęciową.

Makeup w przypadku sesji ślubnej, bywa często pomijany przez panny młode. Warto jednak pamiętać drogie Panie, aby zadbać o usługi profesjonalistki. Dlaczego? Ponieważ dobrze przygotowany makijaż zapewni nam witalność, szczególnie kiedy robicie sesję kilka dni po ślubie i czujecie zmęczenie.
Dodatkowo dobrze zrobiony makijaż zadba o refleksy świetlne na twarzy i ułatwi fotografowi pracę podczas obróbki materiału. 

Fryzura ślubna, a sesja w plenerze.

Kiedy pytam wszystkie panny młode  podczas ślubu, dlaczego nie zostawiają sobie rozpuszczonych włosów, krzyczą na mnie, że zwyczajnie jest im gorąco.

Fakt, ślub i wesele trwają długo i często rozpuszczone włosy, szczególnie podczas densów na parkiecie weselnym mogą przeszkadzać. 

Jednakże, wybierając się na sesję postawcie na naturalność. Sesja jest zazwyczaj dużo luźniejszą formą od ślubu i dobrze jest na niej wyglądać zjawisko, ale też naturalnie. Dzięki czemu bardziej wpasujecie się w klimat, jeśli wybierzecie się na przykład nad morze (gdyby tak jeszcze powiał wiatr, ulala)

Ile kosztuje sesja ślubna w plenerze?

Widełki cenowe u różnych wykonawców mogą być bardzo szerokie. Wszystko zależy od renomy i umiejętności fotografa, oraz od tego, czy dany artysta ma sesję ślubną w plenerze wpisaną w pakiet swoich usług, czy jest to odrębna cena.

Ważnym czynnikiem przy kosztach sesji ślubnej będzie też fakt, gdzie ma się ona odbyć.

Jeżeli będzie to sesja ślubna za granicą, to jej koszt wzrośnie o koszty podróży i wyżywienia.
Warto wziąć to pod uwagę planując swój budżet ślubny.

Dowiedzcie się więcej szczegółów na temat naszej oferty na sesję ślubną oraz reportaż: