Ślub humanistyczny Wrocław Azyl

Ślub humanistyczny co to tak właściwie jest?

Jeżeli jesteś osobą planującą ślub, wyznającą własne wartości, masz swoje zdanie i pomysły, a sztywne ramy przyprawiają Cię o zawrót głowy – to ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny.

Ślub humanistyczny w Polsce to dość nowa i wciąż raczkująca forma wyznania sobie miłości.

Założenie ślubu humanistycznego jak sama nazwa wskazuje „human” czyli „człowiek” skupia się na ludziach. Na Waszym wyznaniu sobie miłości. W przypadku ślubu humanistycznego możecie zapomnieć o sztywnych regułach i szablonach. Ponieważ to Wy jesteście pomysłodawcami całego przedsięwzięcia.

Kojarzycie piękne śluby w zagranicznych filmach romantycznych? Oho – to jest właśnie to! Dwoje zakochanych w sobie ludzi w głębi lasu pod brzozą, albo pod pergolą na zboczu urwiska, czy też ślub w tle jakiegoś pięknego pałacu, mówi sobie napisaną odręcznie przysięgę. Czy to wszystko nie brzmi bajecznie? Brzmi i uwierzcie mi na słowo wygląda tak samo. Ceremonia humanistyczna prowadzona jest przez mistrza ceremonii, którego nazywa się celebrantem, ludzie zajmujący się tą dziedziną w Polsce to prawdziwi humaniści, empatyczni i otwarci na Wasze potrzeby.

Ślub humanistyczny plusy i minusy

PLUSY ŚLUBU HUMANISTYCZNEGO

  • Brak problemów z formalnościami w USC lub KOŚCIELE
  • Brak barier międzynarodowych
  • Brak problemów z różnicą kulturową oraz wyznaniową
  • Ślub humanistyczny można zawrzeć po rozwodzie
  • Ślub humanistyczny mogą zawrzeć osoby tej samej płci
  • Brak formułek i reguł

MINUSY ŚLUBU HUMANISTYCZNEGO

  • Brak podstawy prawnej w Polsce

Problem stanowi tutaj brak mocy prawnej aktu małżeństwa humanistycznego, domyślam się, że środowiska religijne mocno forsują tą formę i nie dopuszczają do tego, by mistrzowie ceremonii mieli możliwość przygotowywania dokumentów urzędowych, na całe szczęście jest na to pewien sposób.

Ślub humanistyczny i cywilny

Najczęstszą formą przyjmowaną w naszym kraju jest połączenie tych dwóch wydarzeń. Często udaje się zaprosić kierownika USC w plener, by dokonał formalności. Wtedy ceremonia prowadzona jest przez celebranta, wypowiadacie swoje przysięgi, Wasi przyjaciele mogą wygłosić mowy i na samym końcu składacie przysięgę urzędniczą.

Druga opcja to wybranie się do USC z samymi świadkami, załatwienie formalności prawnych i udanie się na miejsce ceremonii humanistycznej w celu zawarcia małżeństwa według swojej własnej wizji.

Ślub humanistyczny przysięga i scenariusz

Przysięga na ślubie humanistycznym to Wasza inwencja, możecie zapytać MISTRZA CEREMONII o podpowiedź lub napisać sobie swoje własne przysięgi, które poruszą emocje Wasze oraz Waszych bliskich. Jeżeli szukacie idealnych ludzi na idealnym miejscu, to skorzystajcie z pomocy ŚLUB HUMANISTYCZNY, na pewno pomogą Wam podjąć dobrą decyzję i przygotować scenariusz idealny do Waszych potrzeb. Pamiętajcie o tym, że dzień ślubu to Wasz dzień i to Wy decydujecie o jego przebiegu. Wiem, że rodzice często podrzucają pewne sugestie, ba! często nawet narzucają nam pewne rzeczy, jednakże uważam, że w pewnych kwestiach decyzję należy podjąć samodzielnie.

Ślub, jego przebieg i organizacja są taką właśnie decyzją. Być może ślub humanistyczny to właśnie rozwiązanie dla Was i nigdy wcześniej o nim nie słyszeliście. Serdecznie zachęcam Was do zapoznania się z tą formą.

ZAPRASZAM WAS DO HISTORII ROKSANY I MICHAŁA.
Bartek.

ślub humanistyczny w ogrodzie restauracji azyl