warsztaty fotografii ślubnej w Poznaniu

Warsztaty Fotografii ślubnej

„Patrz trochę szerzej” – Warsztaty Fotografii ślubnej

Autorskie warsztaty fotograficzne, na których nauczysz się jak być lepszym fotografem i poprawić swój warsztat. Dowiesz się jak wyrobić swój unikalny styl, pracować z parą młodą tak by wydobywać z nich emocje i tworzyć rozbudowane historie fotograficzne.

Dla kogo warsztaty fotograficzne?

Dla wszystkich!
Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią, jak i dla tych bardziej zaawansowanych, którzy chcą odświeżyć głowę i znaleźć nowe spojrzenie, pójść dalej i głebiej.

Dlaczego warto?

Jak myślisz – jak wyróżnić się na rynku fotograficznym i przy tym wszystkim czuć się spełnionym? Na początek odradzam nadmierne odwiedzanie insta, porównywanie się do innych, a co najgorsze – próbowanie powielania czyjegoś stylu i obróbki.

Chcę zaprosić Cię w świat złożonej fotografii. Pokazać Ci czym jest dobry storytelling. Wyczulić Twoje zmysły na niuanse, nauczyć Cię tworzyć reportaże pełne uczuć, moemntów i emocji.

Pokaże Ci czym jest moment decydujący i jak ogromną rolę odgrywa przysłona.Zmienię Twoje myślenie na temat pracy fotografa. Nasz mindset i przekonania, które utarły się w mitologii fotografii ślubnej sprawiają, że potrafimy pół wesela przesiedzieć przy stole i chwytać za aparat tylko wtedy, kiedy gra zespół muzyczny.Wesele to żywy organizm, pełen różnorodnych tematów. Wręcz niewyczerpanych. Na tych warsztatach fotografii ślubnej nauczysz się jak być fotografem myślącym, potrafiącym komponować złożone i domknięte kadry. Dowiesz się jak opowiadać historie.

Gdyby tego było mało to pójdę o krok dalej. Poza zleceniem ślubnym potrafisz tracić godziny życia na pracę nad materiałem? Selekcja zdjęć spędza Ci sen z powiek? Obróbka bywa koszmarem, ponieważ nie potrafisz odnaleźć swojego stylu? Spokojnie, też byłem tam gdzie Ty. Wszystko to da się zmienić, kiedy pozna się kilka sekretów i prawd. Co powiesz, jeśli obiecam, że po tych warsztatach fotografii ślubnej będziesz potrafił zamknąć selekcję i obróbkę w jeden dzień roboczy?Brzmi obiecująco?
A jeśli tego by było mało, zrobimy analizę Twojego portfolio, social media oraz audyt strony internetowej – jeśli ją posiadasz. Jeżeli nie – dowiesz się dlaczego jest ona kluczem do sukcesu. Dzięki temu dowiesz się co u Ciebie działa, a co wymaga stanowczej poprawy.

Poza tym będzie też wesoło i bardzo luźno, a po wszystkim nie zostawię Cię samego. Ponieważ zawsze prowadzę pełne wsparcie dla warsztatowiczów – oni sami najlepiej to potwierdzą.


PROWADZĄCY

Cześć Wam, mam na imię Bartek, kocham to co robię całym sercem. Do fotografii podchodzę bardzo poważnie, wręcz duchowo.

Fotografia jest moją największą pasją i miłością, dlatego patrzę na nią głębiej, interpretuję ją i czuję. Uważam, że nie warto wciskać spust migawki dwa razy w tym samym momencie, oraz że warto zaczekać na ten jeden, decydujący moment. Dlatego też łączę aspekty rzemieślnicze (bo śluby to ciężka praca) z wewnętrzną głębią, artyzmem i wyrażaniem samego siebie.

Kilka lat wykładałem w szkole jako nauczyciel grafiki i fotografii. Jestem też maniakiem produktywności, wciąż szukam rozwiązań do ułatwiania sobie życia tak, by mieć jak najwięcej czasu dla siebie i rodziny.

Przy okazji jestem szczęśliwym mężem od dziesięciu lat, tatą dwóch cudownych księżniczek i kompanem dwóch psiaków.

Ktoś mi kiedyś powiedział, że „jeżeli chcesz coś osiągnąć, to znajdź kogoś, kto już tam jest i poproś go o wskazówki, o pomoc, bo nie ma lepszego nauczyciela niż własne doświadczenia, zdobywane metodą prób i błędów.” Dlatego sam korzystałem z rad i pomocy trenerów, by dzisiaj dać radę w pojedynkę i pomóc innym w osiągnięciu celu.

PROGRAM WARSZTATÓW

Reportaż

 • kadr, kompozycja, ekspozycja
 • moment decydujący
 • przysłona f 1.4 > f 16
 • wieloplanowość
 • zdjęcia pozowane, a dokumentalne
 • edycja reportażu
 • storytelling
 • emocje – czyli psychologia pracy z ludźmi

Światło

 • flash na body aparatu
 • off flash – czyli błysk ze statywów
 • sprawdzone setupy świetlne
 • światło zasatane

Sprzęt

 • na czym pracuje
 • przewaga bezlusterkowca
 • manualne obiektywy
 • praca w trybie czarno – białym
 • lampy i modyfikatory

Workflow

 • szybka selekcja pozytywna
 • zarządzanie kolorem
 • obróbka zdjęć w Capture One
 • backup i archiwizacja

Marketing

 • strona www – dlaczego to takie ważne
 • SEO fotografa ślubnego
 • moje podejście do klienta
 • umowy, formalności

Dodatkowo

 • ćwiczenia rozwojowe
 • analiza portfolio – największy kopniak motywacyjny
 • wsparcie po warsztatowe

agenda warsztatów fotografii ślubnej

reportaż ślubny

Dla wielu czynność błaha, prosta, nie wymagająca myślenia. Trudno się dziwić skoro fotografowanie ślubów utarło się jako przysłowiowy „kotlet”. Wielu nie widzi innych miejsc skupienia uwagi poza parkietem. Chcę Ci pokazać, że ślub i wesele to żywy organizm, który można opowiedzieć w sposób nietuzinkowy nieoczywisty. Wystarczy podejść do niego z otwartą głową i sercem. Będziemy uczyć się myśleć kadrem. Wyczulimy swoje zmysły i uwagę na wydarzenia panujące w koło nas.Pokaże Ci jak tworzyć złożone kadry pełne wydarzeń, które nie wymagają aranżacji. Poznasz znaczenie momentu decydującego. Nauczymy się myślenia przysłoną – świadomego dobierania głębi ostrości. Zaprezentuje jak tworzyć spójne historie, oraz jak układać zdjęcia, aby nie zanudzić widza. Zdradzę też kilka sekretów, które mogą okazać się dla Ciebie game changerem ułatwiającym życie.

Workflow fotografa ślubnego

Nie wiem jak Ty, ale ja lubię mieć czas dla siebie i rodziny. Dlatego mój proces pracy nad zdjęciami opracowałem tak, aby przy sumiennej pracy zamknąć się ze wszystkim w jeden dzień roboczy. Mam tutaj na myśli selekcję i obróbkę. Nauczę Cię, jak w bardzo szybki i przyjemny sposób selekcjonować materiał. Od tego momentu przebranie nawet czterech tysięcy rawów nie będzie stanowiło problemu. Pokaże Ci również, jak obrabiam zdjęcia i opowiem o tym dlaczego zrezygnowałem z pracy w środowisku Adobe na rzecz Capture One. Kiedy myślę o fotografii, mam w głowie kolor – prawdziwy naturalny. Pokaże Ci jak znaleźć samego siebie w gąszczu presetów i filtrów z insta.

światło w fotografii ślubnej

Światło, a szczególnie to błyskowe przysparza wielu kłopotów. Będziemy się uczyć jak okiełznać wroga – czyli lampę błyskową. Pokaże Ci, że błyskanie nie jest wcale takie trudne. Nauczymy się jak dobrze korzystać z lampy na body, oraz z setupów oświetleniowych na statywach. Będę chciał pokazać Ci, jak lampy mogą pomóc Ci w tworzeniu dynamicznych i gęstych scen. Pomówimy też dużo o świetle zastanym i o tym, kiedy warto je wykorzystać.

sprzęt fotografa ślubnego

Ulubiony temat wszystkich forumowiczów. Powiem Ci, że minimalizm w torbie fotografa to zbawienie. Zaprezentuje dlaczego przeszedłem na bezlusterkowce, po co nosze w plecaku obiektywy manualne i dlaczego głównie sięgam po ogniskowe 35 mm oraz 50 mm. Opowiem o moim sposobie backupowania plików, lampach, ładowarkach i wszystkich innych tegesach i tentegach.

marketing w fotografii ślubnej

Na koniec powiem Ci co u mnie działa i sprzedaje. Co sprawia, że bookuje dużą ilość zleceń rocznie. Powiem dlaczego ważna jest nasza autentyczność i spójność przekazu. Omówimy temat social media oraz tego co według mnie najważniejsze – naszej strony internetowej i pracy nad SEO. Dopowiem też jak radzić sobie z formalnoścami, biurokracją, jak trzymać swój kalendarz w ryzach i jak radzić sobie samodyscypliną.

Opinie Warsztatowiczów

W lutym byłam uczestniczką kursu u Bartka Kubiaka, trafiłam tam w najlepszym możliwym momencie. W momencie, gdy zachodziłam w głowę co zrobić żeby mój warsztat był lepszy. I totalnie nie umiałam sobie odpowiedzieć na to pytanie. Bartek sprawił, że rozbił mi się mur i głowa się otworzyła. Pokazał jak w prosty sposób ograć rzeczy pozornie w fotografii trudne. Indywidualnie podchodził do każdego z kursantów. Na wszystkie nurtujące nas pytania odpowiedział, nawet na te wydawałoby się najgłupsze. Z lekkością przekazywał nam informacje, całe warsztaty były przez niego skrupulatnie przygotowane. Dodał mi wiatru w żagle i nie zostawił nas po kursach. Nadal mamy kontakt i wiele czasu nam poświęca, w przypadku niejasności, pytań i rozterek. Człowiek orkiestra! Człowiek z charyzmą jakiej życzyłabym każdemu w branży fotograficznej. Na warsztatach panowała luźna i przyjacielska atmosfera współpracy! Bartek jako prowadzący to kopalnia wiedzy i rad! Otwiera człowiekowi głowę, gdy wydaje się, że już się nic nie da zrobić!
Co mogę więcej napisać. Warsztaty u Bartka polecam baaaardzo!

Basia Pszczółka

Jeśli jesteś na początku swojej fotograficznej drogi, czujesz się niepewnie na rynku lub uważasz, że mimo doświadczenia w branży musisz uaktualnić swoją wiedzę to warsztaty u Bartka Kubiaka są do tego idealnym miejscem!

Ze szkolenia o fotografii ślubnej wyciągnęłam nie tylko ogrom wiedzy merytorycznej, ale również dużo praktycznych elementów i przydatnych wskazówek, których na próżno jest szukać w internecie. Bartek potrafi w bardzo przystępny sposób wytłumaczyć często skomplikowane zagadnienia. Otwarcie dzieli się swoją wiedzą, która w dzisiejszych czasach jest bardzo cenna. Przyjazna atmosfera na kursie oraz kameralna grupa to niewątpliwie duża zaleta tego spotkania.

Na ogromny plus zasługuje także prywatna facebook’owa grupa dla kursantów, gdzie razem z Bartkiem i innymi uczestnikami można bezpośrednio porozmawiać na nurtujące nas tematy, dopytać o różne techniczne sprawy oraz rozwiać swoje (nawet te błahe) wątpliwości.

Po tym kursie muszę szczerze przyznać, że czuję się w 100% zaopiekowana! 😉 Polecam!

Marta napierała

Udział w warsztatach dał mi nowe, świeże spojrzenie na fotografowanie ludzi oraz tworzenie spójnego i pełnego emocji reportażu ślubnego. Bartek jest prawdziwym entuzjastą fotografii i ludzkich emocji i wręcz zaraża swoją pasją i inspiruje do poszukiwania czegoś więcej niż przeciętnych kadrów. W ramach warsztatów omawia również podstawy pracy ze światłem, lampami, edycją zdjęć oraz obróbką, co stanowi doskonałą bazę, aby odnaleźć w sobie moc i odwagę aby sprawdzić swoich sił w fotografii ślubnej.

Karolina Majsner

Dzięki tym warsztatom dostałem mega kopa do działania, co tu dużo mówić warsztaty z Bartkiem są lepsze niż terapia 👊 motywacja do działania i zmian tak weszła mi w krew, że od 4 czerwca nic innego nie robię. Patrząc na to co było jeszcze rok temu spoglądam z niedowierzaniem, zmieniło się wszystko. Ludzie, styl życia, organizacja czasu totalnie wywróciło się wszystko do góry nogami. Dlatego też z całego serducha dziękuję za możliwość w warsztatach gdzie w dobie pandemii było to bardzo trudne, ale udało się je zorganizować.
Dziękuję ❤️

Marcin Otto

Bartek na szkoleniu przekazuje wiedzę, której nie wyczytasz w żadnych podręcznikach. Ma ono charakter pogadanki, opartej na konkretnych przykładach, dzięki czemu nie jesteś tylko wolnym słuchaczem, a wynosisz z takiej dyskusji o wiele więcej, niż mógłbyś się spodziewać. Wymiana doświadczeń z grupą pozwala zawrzeć nowe kontakty i spojrzeć na fotografię z ich perspektywy. Z kursu wychodzisz z głową pełną nowych pomysłów, inspiracji oraz motywacji. A co najważniejsze – szkolenie nie kończy się w momencie przekazania certyfikatu! Bartek jest zawsze otwarty na udzielanie wskazówek, w każdej chwili można się do niego zwrócić o pomoc dotyczącą zagadnień od strony technicznej lub mentalnej

Joanna Jęsiek

Masz za sobą pierwsze kroki w reportażach, ale im dalej w las tym ciemniej? Cudownie jest przyjmować nową ilość zleceń, ale z każdym kolejnym w Twojej głowie pojawiają się pytania różnego zakresu? Weź nie czekaj, weź się zapisz na warsztaty do Bartka. To człowiek, który staje na wysokości zadania i pomoże Ci wyjść z zakrętu na którym właśnie jesteś. Odpowie na każde nurtujące pytanie. Opowie o sztuce obserwacji. Co Ci będę pisać, że ma wiedzy – najlepiej jeśli sam/a to sprawdzisz. Uświadomi Ci wiele istotnych spraw a przy tym wszystkim jest niezwykle miłym i uśmiechniętym człowiekiem. Chce się z nim przebywać w jednym pomieszczeniu więcej niż 12 godzin i chłonąć doświadczenie, którym dzieli się z kursantami. Ale uwaga! Od nadmiaru wiedzy, może zaboleć Cię głowa, sprawdziłam na sobie.

Marta Kocik

Do Bartka na warsztaty trafiłam dość spontanicznie, po tym jak poznałam go na weselu znajomych. Już tam zarażał pozytywną energią i świetnym nastawieniem do tego co robi! Na warsztatach tylko potwierdził, że posiada ogromną wiedzę, a przekazywanie jej przychodzi mu zupełnie naturalnie! Serdecznie polecam każdemu, zarówno temu kto zaczyna przygodę z reportażami, jak i temu, kto swoją wiedzę chce tylko dodatkowo poszerzyć!

Patrycja Trzaskawska

a warsztaty do Bartka trafiłam mając już za sobą kilkanaście wesel, ale myślę, że każdy etap jest dobry aby poszerzać swoją wiedzę i się rozwijać. Pomimo, że podstawy fotografii miałam opanowane już dawno to tak czy inaczej dowiedziałam się dużo cennych informacji i wskazówek. Spojrzałam na fotografię ślubną trochę z innej strony i staram się teraz „patrzeć trochę szerzej”. Staram się wyłapywać momenty i emocje na które wcześniej nie zwróciłabym uwagi, a najważniejsze- po warsztatach zmieniłam styl pracy podczas obróbki zdjęć co pozwala mi zaoszczędzić czas. Uważam, ze warsztaty u Bartka są zarówno dla początkujących oraz dla tych już bardziej obeznanych w temacie bo wartościowych informacji jest tyle, ze każdy znajdzie coś dla siebie interesującego.

BASIA ROMPSKA

KIEDY I GDZIE

AKTUALNIE DOSTĘPNE OPCJE:

Warsztaty indywidualne – Leszno – dowolny termin do uzgodnienia
Warsztaty grupowe – Leszno – 04.02.2023 r.

koszt

Warsztaty indywidualne – 2000 zł

Warsztaty grupowe – 1500 zł

REJESTRACJA

tak wyglądały poprzednie edycje warsztatów fotografii ślubnej

Nowe wpisy na blogu

Jeżeli podoba Ci się nasz styl to

napisz do nas