Warsztaty Fotograficzne

„Patrz trochę szerzej” – Warsztaty Fotograficzne

Autorskie warsztaty fotograficzne, na których nauczysz się jak być lepszym fotografem i poprawić swój warsztat. Dowiesz się jak wyrobić swój unikalny styl, pracować z parą młodą tak by wydobywać z nich emocje i tworzyć rozbudowane historie fotograficzne.

Dla kogo warsztaty fotograficzne?

Dla wszystkich!
Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią, jak i dla tych bardziej zaawansowanych, którzy chcą odświeżyć głowę i znaleźć nowe spojrzenie.


PROWADZĄCY

Cześć Wam, mam na imię Bartek, kocham to co robię całym sercem. Do fotografii podchodzę bardzo poważnie, wręcz duchowo.

Fotografia jest moją największą pasją i miłością, dlatego patrzę na nią głębiej, interpretuję ją i czuję. Uważam, że nie warto wciskać spust migawki dwa razy w tym samym momencie, oraz że warto zaczekać na ten jeden, decydujący moment. Dlatego też łączę aspekty rzemieślnicze (bo śluby to ciężka praca) z wewnętrzną głębią, artyzmem i wyrażaniem samego siebie.

Kilka lat wykładałem w szkole jako nauczyciel grafiki i fotografii. Jestem też maniakiem produktywności, wciąż szukam rozwiązań do ułatwiania sobie życia tak, by mieć jak najwięcej czasu dla siebie i rodziny.

Przy okazji jestem szczęśliwym mężem od ośmiu lat, tatą dwóch cudownych księżniczek i kompanem dwóch psiaków.

Ktoś mi kiedyś powiedział, że „jeżeli chcesz coś osiągnąć, to znajdź kogoś, kto już tam jest i poproś go o wskazówki, o pomoc, bo nie ma lepszego nauczyciela niż własne doświadczenia, zdobywane metodą prób i błędów.” Dlatego sam korzystałem z rad i pomocy trenerów, by dzisiaj dać radę w pojedynkę i pomóc innym w osiągnięciu celu.

PROGRAM WARSZTATÓW

Reportaż

 • kadr, kompozycja, ekspozycja
 • moment decydujący
 • przysłona f 1.4 > f 16
 • wieloplanowość
 • zdjęcia pozowane, a dokumentalne
 • edycja reportażu
 • storytelling
 • emocje – czyli psychologia pracy z ludźmi

Światło

 • flash na body aparatu
 • off flash – czyli błysk ze statywów
 • sprawdzone setupy świetlne
 • światło zasatane

Sprzęt

 • na czym pracuje
 • przewaga bezlusterkowca
 • manualne obiektywy
 • praca w trybie czarno – białym
 • lampy i modyfikatory

Workflow

 • szybka selekcja pozytywna
 • zarządzanie kolorem
 • obróbka zdjęć w Capture One
 • backup i archiwizacja

Marketing

 • strona www – dlaczego to takie ważne
 • SEO fotografa ślubnego
 • moje podejście do klienta
 • umowy, formalności

Dodatkowo

 • gość specjalny – wykład filmowca na temat współpracy z fotografem
 • ćwiczenia rozwojowe
 • analiza portfolio – największy kopniak motywacyjny
 • wsparcie po warsztatowe

KIEDY I GDZIE

CHWILOWO BRAK TERMINÓW

REJESTRACJA

Ilość miejsc: max 10
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Opinie Warsztatowiczów

Warsztaty u Bartka to miejsce, gdzie w swojej fotograficznej drodze, moim zdaniem, powinien znaleźć się każdy. Totalnie merytorycznie, z uśmiechem i żartem, bez problemu odpowie na każde Twoje pytanie – dowiesz się wszystkiego, co spędza Ci sen z powiek. Niesamowita atmosfera. Czujesz się jak u siebie. Witasz się z nim i już jest „Twój”, albo Ty jego 😀 A na koniec? Zabije Cię konceptem, który będziesz musiał głęboko przemyśleć. Czego chcieć więcej!

Martyna Pytlik

Udział w warsztatach dał mi nowe, świeże spojrzenie na fotografowanie ludzi oraz tworzenie spójnego i pełnego emocji reportażu ślubnego. Bartek jest prawdziwym entuzjastą fotografii i ludzkich emocji i wręcz zaraża swoją pasją i inspiruje do poszukiwania czegoś więcej niż przeciętnych kadrów. W ramach warsztatów omawia również podstawy pracy ze światłem, lampami, edycją zdjęć oraz obróbką, co stanowi doskonałą bazę, aby odnaleźć w sobie moc i odwagę aby sprawdzić swoich sił w fotografii ślubnej.

Karolina Majsner

Dzięki tym warsztatom dostałem mega kopa do działania, co tu dużo mówić warsztaty z Bartkiem są lepsze niż terapia 👊 motywacja do działania i zmian tak weszła mi w krew, że od 4 czerwca nic innego nie robię. Patrząc na to co było jeszcze rok temu spoglądam z niedowierzaniem, zmieniło się wszystko. Ludzie, styl życia, organizacja czasu totalnie wywróciło się wszystko do góry nogami. Dlatego też z całego serducha dziękuję za możliwość w warsztatach gdzie w dobie pandemii było to bardzo trudne, ale udało się je zorganizować.
Dziękuję ❤️

Marcin Otto

Bartek na szkoleniu przekazuje wiedzę, której nie wyczytasz w żadnych podręcznikach. Ma ono charakter pogadanki, opartej na konkretnych przykładach, dzięki czemu nie jesteś tylko wolnym słuchaczem, a wynosisz z takiej dyskusji o wiele więcej, niż mógłbyś się spodziewać. Wymiana doświadczeń z grupą pozwala zawrzeć nowe kontakty i spojrzeć na fotografię z ich perspektywy. Z kursu wychodzisz z głową pełną nowych pomysłów, inspiracji oraz motywacji. A co najważniejsze – szkolenie nie kończy się w momencie przekazania certyfikatu! Bartek jest zawsze otwarty na udzielanie wskazówek, w każdej chwili można się do niego zwrócić o pomoc dotyczącą zagadnień od strony technicznej lub mentalnej

Joanna Jęsiek

Masz za sobą pierwsze kroki w reportażach, ale im dalej w las tym ciemniej? Cudownie jest przyjmować nową ilość zleceń, ale z każdym kolejnym w Twojej głowie pojawiają się pytania różnego zakresu? Weź nie czekaj, weź się zapisz na warsztaty do Bartka. To człowiek, który staje na wysokości zadania i pomoże Ci wyjść z zakrętu na którym właśnie jesteś. Odpowie na każde nurtujące pytanie. Opowie o sztuce obserwacji. Co Ci będę pisać, że ma wiedzy – najlepiej jeśli sam/a to sprawdzisz. Uświadomi Ci wiele istotnych spraw a przy tym wszystkim jest niezwykle miłym i uśmiechniętym człowiekiem. Chce się z nim przebywać w jednym pomieszczeniu więcej niż 12 godzin i chłonąć doświadczenie, którym dzieli się z kursantami. Ale uwaga! Od nadmiaru wiedzy, może zaboleć Cię głowa, sprawdziłam na sobie.

Marta Kocik

Do Bartka na warsztaty trafiłam dość spontanicznie, po tym jak poznałam go na weselu znajomych. Już tam zarażał pozytywną energią i świetnym nastawieniem do tego co robi! Na warsztatach tylko potwierdził, że posiada ogromną wiedzę, a przekazywanie jej przychodzi mu zupełnie naturalnie! Serdecznie polecam każdemu, zarówno temu kto zaczyna przygodę z reportażami, jak i temu, kto swoją wiedzę chce tylko dodatkowo poszerzyć!

Patrycja Trzaskawska

a warsztaty do Bartka trafiłam mając już za sobą kilkanaście wesel, ale myślę, że każdy etap jest dobry aby poszerzać swoją wiedzę i się rozwijać. Pomimo, że podstawy fotografii miałam opanowane już dawno to tak czy inaczej dowiedziałam się dużo cennych informacji i wskazówek. Spojrzałam na fotografię ślubną trochę z innej strony i staram się teraz „patrzeć trochę szerzej”. Staram się wyłapywać momenty i emocje na które wcześniej nie zwróciłabym uwagi, a najważniejsze- po warsztatach zmieniłam styl pracy podczas obróbki zdjęć co pozwala mi zaoszczędzić czas. Uważam, ze warsztaty u Bartka są zarówno dla początkujących oraz dla tych już bardziej obeznanych w temacie bo wartościowych informacji jest tyle, ze każdy znajdzie coś dla siebie interesującego, a z

BASIA ROMPSKA

Nowe wpisy na blogu

Kurs fotografii ślubnej

Dla wielu fotografia to tylko bieganie z aparatem na rodzinnych imprezach lub łapanie zajączków na polnych ostępach. Prawda jest taka, że na fotografię należy spoglądać dużo szerzej. Jest to niewątpliwe sztuka, która potrafi zachwycać, wywoływać emocje, skłaniać do refleksji i głębokich przemyśleń. Należy tylko postawić pytanie: Czy widzisz światło?
czytaj dalej

Jeżeli podoba Ci się nasz styl to

napisz do nas