WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Poznań
12.10.2020 r
REPORTAŻ + OBRÓBKA C1

PATRZ TROCHĘ SZERZEJ
czyli warsztaty fotografii ślubnej

Dla wielu fotografia to tylko bieganie z aparatem na rodzinnych imprezach lub łapanie zajączków na polnych ostępach. Prawda jest taka, że na fotografię należy spoglądać dużo szerzej. Jest to niewątpliwe sztuka, która potrafi zachwycać, wywoływać emocje, skłaniać do refleksji i głębokich przemyśleń. Należy tylko postawić pytanie: Czy widzisz światło?
Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi “tak” to znaczy, że dzierżysz na piersi magiczną czarną skrzynkę, która pozwala Ci patrzeć na świat i widzieć nieco więcej od innych. Wspomniane urządzenie jest naprawdę magiczne, ponieważ dodaje Ci odwagi i popycha w miejsca w które nigdy byś nie wszedł. Jest wewnętrznym kompasem, który prowadzi nas w jakimś nieznanym kierunku. Kiedy spytałem, czy widzisz światło chciałem Cię uświadomić, że jest to zdolność, która nie każdemu jest dana. Czy możesz się czuć wyjątkowy? Oczywiście, że tak. Każdy z nas otrzymuje pewien talent, a właściwie narzędzia, które prowadzą nas do celu. Jedni otrzymują cudownie sprawne ręce, inni skomplikowanie myślące mózgi, a jeszcze inni oczy. Co za tym idzie wzrok. Nie jest to zwykły wzrok, jest to wzrok, który widzi światło. Fotograf potrafi zintegrować się ze światłem, a to dzięki niemu istnieje nasz świat. Cienie, kontrasty, kolory, różnice. Fizyka potrafi nam powiedzieć o świetle bardzo wiele. Jednak w tym przypadku chciałbym je potraktować w sposób filozoficzny. Jeżeli widzisz tak samo jak ja, to mam głęboką nadzieję, że trafiłeś w dobre miejsce.

DLA KOGO WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Swoje szkolenie kieruję głównie do ludzi zaczynających przygodę ze ślubami oraz dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje perspektywy. Jeśli jesteś na etapie, w którym stwierdziłeś/aś, że chcesz iść przez życie z aparatem na szyi i marzysz, by proces tworzenia swojego fotograficznego świata przebiegł bez większych problemów – to szkolenie jest właśnie dla Ciebie.

Przez siedem lat swojego życia rozwijałem umiejętności na polu fotografii ślubnej. Dochodziłem do wielu wniosków metodą prób i błędów, tracąc godziny, a nawet całe dnie, by na końcu stwierdzić, że nic nie wiem. Dopiero jakiś czas temu, pewien mądry człowiek uświadomił mi gdzie popełniałem i powielałem błędy. Kiedy odkryłem tę prawdę okazało się, że byłem zwykłym ślepcem i ignorantem, a klucz do sukcesu miałem zawsze w zasięgu ręki.

Dlatego posiadając już w mojej ocenie sporą wiedzę na ten temat, chciałbym Ci pomóc obrać dobry tor, byś miał czas dla siebie, dla rodziny i jednocześnie mógł inwestować w samorozwój, ponieważ:

„znać właściwą drogę, a iść właściwą drogą to dwie różne rzeczy”.

Ktoś mi kiedyś powiedział, że „jeżeli chcesz coś osiągnąć, to znajdź kogoś, kto już tam jest i poproś go o wskazówki, o pomoc, bo nie ma lepszego nauczyciela niż własne doświadczenia, zdobywane metodą prób i błędów.” Dlatego sam korzystałem z rad i pomocy trenerów, by dzisiaj dać radę w pojedynkę i pomóc innym w osiągnięciu celu.

PROWADZĄCY

 Cześć Wam, mam na imię Bartek,
niestety nie wygrałem tysięcy konkursów fotograficznych, ale kocham to co robię całym sercem.
Do fotografii podchodzę bardzo poważnie, wręcz duchowo, dlatego uwielbiam sztukę, filozofię i muzykę.
Fotografia jest moją największą pasją i miłością, dlatego patrzę na nią głębiej, interpretuję ją i czuję. Uważam, że nie warto wciskać spust migawki dwa razy w tym samym momencie, oraz że warto zaczekać na ten jeden, decydujący moment. Dlatego też łączę aspekty rzemieślnicze (bo śluby to ciężka praca) z wewnętrzną głębią, artyzmem i wyrażaniem samego siebie.
Kilka lat wykładałem w szkole jako nauczyciel grafiki, więc myślę,
że będę umiał przekazać Wam wiedzę w przystępny i prosty sposób.
Jeśli ktoś potrzebuje pomocy to zawsze jestem pierwszy do jej udzielenia.
Jestem też maniakiem produktywności, wciąż szukam rozwiązań do ułatwiania sobie życia tak, by mieć jak najwięcej czasu dla siebie i rodziny.
Przy okazji jestem szczęśliwym mężem od ośmiu lat, tatą dwóch cudownych księżniczek i kompanem dwóch psiaków.

blank

REPORTAŻ

W rozwoju swojej pracy, bardzo często zapominamy o piedestale. Podczas szkolenia zwrócimy uwagę na zasady reportażu: powiem Wam, w jaki sposób przewidywać wydarzenia. Pokażę różnicę między „patrzeniem”, a „widzeniem”. Powiem też o tym, że używanie przysłony wyższej niż F 1.4 wcale nie boli. Zabiorę Was w świat złożonego myślenia podczas fotografowania, by dostrzegać i czuć więcej. Nasze oko to cudowne narzędzie, które tak samo jak reszta naszego ciała, wymaga ciągłego treningu w dążeniu do perfekcji. Wskażę Wam wiele rzeczy na które nie zwracacie żadnej uwagi, a kiedy się o nich dowiecie, to nie przejdziecie już biernie obok. Poproszę Was, abyście przygotowali również kilka swoich fotografii, którym się przyjrzymy. Nie nauczę Was jednak fotografować, ponieważ to zależy tylko od Was i od wniosków, które wyciągniecie z tej lekcji.

blank

MARKETING

W dobie prężnie rozwijających się social mediów, gdzie powstaje milion grup fotograficznych, a nowe “super” zdjęcia trafiają na Instagram średnio co pięć minut, bardzo trudno jest być oryginalnym i docierać do swoich potencjalnych klientów. Zwróć uwagę na to ilu było topowych fotografów pięć lat temu, o których słuch dziś zaginął.

Przespali swój czas? Nie chcieli się rozwijać? Co mogło być powodem klęski? 

Jak to jest, że jedni potrafią wycenić swoje usługi na 1500 zł, a drudzy nawet na 6000 zł? 

Jak zarabiać więcej i nie zginąć? Co tak naprawdę znaczy mieć styl i wyróżniać się w tłumie?

O tym wszystkim Wam opowiem, mało tego – będę podpierał się dowodami w postaci ilości wykonanych zleceń.

Podpowiem Wam też jaka jest moja wielka tajemnica na cudowny kontakt z parami młodymi.


Omówimy też sprawy związane stricte z prowadzeniem działalności oraz zawieraniem porządnie skonstruowanych umów z klientami.
Pokaże Wam mój sprawdzony sposób na stabilność finansową, tak by „zjeść rybę i mieć rybę”.
Jak wiecie śluby to branża sezonowa, pokażę Wam zatem jak, pracując przez pół roku, by żyć za zarobione pieniądze przez cały rok i do tego odłożyć trochę na przyszłość.
Kilka prostych zasad, które dzięki systematyczności sprawdzą się zawsze. Daję za to mój ulubiony aparat.

blank

SPRZĘT

 W kilku słowach opowiem o tym wilku, który powoduje wiele sporów i długie debaty wśród specjalistów. Powiem Wam co jest ważne, a co jest kompletną fanaberią. Opowiem Wam, co jest absolutnym “must have’m”, a co podczas reportażu lepiej zostawić w domu. Powiem też sporo o kopiach zapasowych naszych zdjęć oraz poruszę kwestie komputerowe.

blank

ŚWIATŁO

 Kwintesencja naszej pracy, coś czego uczymy się najdłużej. Pokażę Wam jak szukać światła i jak być światłem. Praca w świetle zastanym, w łatwych i trudnych warunkach. Używanie lamp błyskowych i to w liczbie większej niż jedna na sankach aparatu, od tego momentu nie będzie już stanowiło dla Was żadnego problemu.

warsztaty fotograficzne Poznań

OBRÓBKA

Jakich programów używam, jak przebiega selekcja zdjęć, jak obrabiam i archiwizuję swoje prace. Przedstawię Wam mój pełny workflow w programie Capture One i opowiem, dlaczego wypowiedziałem umowę pracy Lightromowi. Odczaruję ten wydający się skomplikowanym program. Podam przepis na szybką pracę nad materiałem, tak by uzyskiwać 100% efektów, w jak najkrótszym czasie i oddawać gotowe materiały po kilku dniach.

blank
blank
blank
blank

WSPARCIE

Każdy z Was wyjdzie z tego szkolenia pełen nowych doświadczeń. Każdy wyciągnie z niego to,
na czym będzie mu zależało najbardziej. Zapewniam Was, że będę służył pomocą w każdej wolnej chwili, w której do mnie napiszecie lub zadzwonicie. Stworzymy też grupę powarsztatową, na której będziemy mogli wzajemnie wymieniać się spostrzeżeniami.

KIEDY I GDZIE

TERMIN: 12.10.2020 r.
CZAS: OKOŁO 10 GODZIN
GDZIE: POZNAŃ
KOSZT: 1000 zł

 

 

 

OPINIE WARSZTATOWICZÓW

Warsztaty u Bartka to miejsce, gdzie w swojej fotograficznej drodze, moim zdaniem, powinien znaleźć się każdy. Totalnie merytorycznie, z uśmiechem i żartem, bez problemu odpowie na każde Twoje pytanie – dowiesz się wszystkiego, co spędza Ci sen z powiek. Niesamowita atmosfera. Czujesz się jak u siebie. Witasz się z nim i już jest „Twój”, albo Ty jego 😀 A na koniec? Zabije Cię konceptem, który będziesz musiał głęboko przemyśleć. Czego chcieć więcej!

Martyna

Dzięki tym warsztatom dostałem mega kopa do działania, co tu dużo mówić warsztaty z Bartkiem są lepsze niz terapia 👊 motywacja do działania i zmian tak weszła mi w krew, że od 4 czerwca nic innego nie robie. Patrząc na to co było jeszcze rok temu spoglądam z niedowierzaniem, zmieniło się wszystko. Ludzie, styl życia, organizacja czasu totalnie wywróciło się wszystko do góry nogami. Dlatego też z całego serducha dziękuję za możliwość w warsztatach gdzie w dobie pandemii było to bardzo trudne, ale udało się je zorganizować.
Dziękuję ❤️

Marcin

REJESTRACJA

Jeśli zechcesz wziąć udział w moich warsztatach to wypełnij proszę poniższy formularz. Odpowiem jak najszybciej będę mógł odnośnie dostępności miejsc. W odpowiedzi na formularz doślę wszystkie szczegóły.

Strona www

Ile lat zajmujesz się fotografią ślubną?

Na czym najbardziej Ci zależy?

Chcesz otrzymać fakturę?*

TAKNIE

Dane do faktury, jeśli wyżej zaznaczyłeś TAK (NIP, NAZWA FIRMY, ADRES)

Jaki rodzaj posiłku chcesz otrzymać?

wegetariańskinormalny

Administratorem danych osobowych jest Evertime Group, 64-100 Leszno, ul. Królowej Jadwigi 15. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z (regulaminem)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z ustawą o ochronie danych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest osobowych jest Evertime Group, 64-100 Leszno, ul. Królowej Jadwigi 15.