Sesja plenerowa na weselu rustykalnym

Wesele rustykalne Gospoda Bernardowo

Wesele rustykalne co to znaczy?

W dobie życia w wielkich miastach i ciągłego pościgu za życiem wiele par młodych decyduję się na ucieczkę od tego zgiełku. Najczęściej wybierając naturalny klimat gdzieś na wiejskim uboczu, choć wciąż wiele osób zakochanych jest w pałacowych weselach.

Tym w skrócie można by nazwać wesele rustykalne – natura. Oczywiście XXI wiek mocno zweryfikował potrzeby dzisiejszych nowożeńców i zaczęto dokładać wiele urozmaiceń. Jedną z naszych ulubionych jest strefa chill wśród snopków siana na wygodnych leżakach.

Wesele rustykalne wiążę się z odrzuceniem wszelkich błyskotek i skorzystaniem z tego, co daje nam matka natura. Drewniane wykończenia, sielski klimat i ucieczka od blichtru to główne założenia wesel rustykalnych.

Wesele rustykalne sala

Jeśli rustykalne wesele to gdzie? Weselna sala rustykalna przez długi czas stanowiła nie lada problem dla par młodych, ponieważ w Polsce królują sale nastawione na styl glamour. Jednakże, zainteresowaniem weselami rustykalnymi w ostatnich latach sprawiło,
że na mapie naszego kraju zaczęły pojawiać się miejsca na organizację wesela rustykalnego.

Na szczęście, te pytania nie są już takie trudne. Wybór jest coraz większy. My mieliśmy przyjemność odwiedzić cudowne miejsce na uboczu, usytuowane nad stawem, gdzie pięknie zachodzi słońce – Bernardowo.

Wesele rustykalne dekoracje

Wesele w stylu rustykalnym to przede wszystkim klimaty drewniane i naturalna zieleń. Para młoda często dekoruję swój weselny stół rustykalny różnego rodzaju bluszczem, świecami stojącymi na ściętych konarach drzew i wszelkiej maści liśćmi. Naszym ukochanym jest bez dwóch zdań monstera.

Wesele rustykalne DIY – to pomysł często przejmowany przez aktywne i planujące każdy szczegół panny młode.

Przygotowanie własnych dekoracji – takich jak np. szydełkowane łapacze snów czy drewniana ścianka prezydialna – może dać wiele radości i niekończący się strumień satysfakcji z własnego dzieła.

Styl rustykalny wesela jest dobry dla ekologii, ponieważ wiele rzeczy można wykonać z materiałów recyklingowych.

Styl Rustykalny suknia ślubna i granitur

Najlepszym wyborem będzie zwiewna, niekrępująca ruchów suknia, która w sposób delikatny podkreśli urodę panny młodej.

Wszelkiego rodzaju baleriny, syrenki i inne suknie na wysoki połysk totalnie nie wpisują się w kanon ślubu rustykalnego.

Z naszych obserwacji wynika, że panny młode często wybierając swoją suknię rustykalną decydują się na luźny materiał z wyciętymi plecami i dekoltem.

Panowie natomiast często wybierają drewniane wykończenia w postaci muchy oraz spinek, brązową skórę na butach i garnitury w kratę, koniecznie z marynarką.

Dlaczego? Ponieważ, zawsze można zdjąć marynarkę, a ślub rustykalny to sielskość i nieskrępowanie.

Wykonawcy na wesele rustykalne:

VENUE: BERNARDOWO
OPRAWA MUZYCZNA: 4 FUN DJ
SUKNIA ŚLUBNA: AGATA WOJTKIEWICZ ATELIER
DODATKI: DECOLOVE
DEKORACJE: PRACOWNIA FLORYSTYCZNA TATIANA WITTIG

Zobaczcie jak udało się nam zatrzymać piękny dzień Marty i Miłosza, którzy dołożyli wszelkich starań, by zorganizować swoje wymarzone rustykalne wesele. Ogrom ich pracy przełożył się na cudowne przyjęcie, które do dziś z miłą chęcią wspominamy. Szczególnie w naszej pamięci zapadł ogród w Bernardowie, który okazał się cudownym miejscem na wykonanie sesji ślubnej.

Takie dni jak ten są dla nas szczególne, ponieważ możemy uwiecznić nie tylko ludzi i emocje, ale też cały ich wysiłek włożony w przygotowanie swojego wymarzonego ślubu.

Wesele rustykalne inspiracje