Wesele w dobie koronawirusa

Zaplanowaliście swój najważniejszy dzień na 2020 rok? Jeśli odpowiedź brzmi tak to uwierzcie mi- współczujemy Wam z całych sił. Nie chcemy sobie nawet wyobrażać jaki to musi być stres nie wiedzieć nic. Sami jesteśmy w podobnie sytuacji. Codziennie zastanawiamy się, czy wrócimy w tym roku do pracy. Wiecie dobrze, że jesteśmy niepoprawnymi optymistami i liczymy na pozytywne rozwiązanie sprawy. Jednakże patrząc realnie musieliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc Wam w rozwiązaniu tej trudnej sytuacji.

Co zrobić, jeżeli Wasz termin jest zagrożony koronawirusem?

Domyślam się, że panika wkrada się do Waszych głów, którędy tylko może. Jednak trzeba zachować resztki zdrowego myślenia. Po pierwsze- jeżeli Wasz ślub i wesele ma się odbyć najwcześniej w czerwcu, nie wpadajcie jeszcze w panikę. Wiem, został tylko miesiąc, jednakże zauważcie, że strona Rządząca co rusz luzuje narzucone zakazy. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że gospodarka to jedno, a drugie to fakt paraliżu społecznego i obawy gości o swoje zdrowie. To kwestia bardzo indywidualna i nie wiemy jak nasi bliscy podchodzą do sytuacji. Może się zdarzyć tak, że do końca maja organy rządzące ogłoszą, że jednak jest już bezpiecznie, może być też tak, że nie zmieni się nic, a panujący reżim sanitarny pozostanie. Wtedy może się okazać, że jedyną opcją będzie organizacja mniejszego przyjęcia. Jeżeli obawiacie się tego scenariusza to niczym profesor z Domu z Papieru powiem Wam: Dlatego właśnie wprowadzamy plan KORONA. Co powinniście zrobić? Kiedy już przekalkulujecie na zimno szanse na ewentualne powodzenie planu A, przygotujcie plan B. Wyszliśmy z inicjatywą dla par młodych i mam nadzieję, że większość usługodawców w branży ślubnej postąpiło podobnie. Polega ona, na zarezerwowaniu drugiego terminu. W ten sposób, że żadni nowi klienci nie zarezerwują tej daty. Dlaczego? Ponieważ będą tam widniały Wasze imiona. Nieważne czy wykorzystacie tę datę czy nie. My ją dla Was przygotujemy i zarezerwujemy. Załóżmy, że zaplanowaliście ślub na trzynastego czerwca i chcecie mieć pewność, że wszystko pójdzie z planem w możliwie szybkim terminie, gdyby czerwiec nie wypalił to piszecie do nas- synchronizujemy kalendarz i już, termin zarezerwowany. Dzwoni ktoś nowy i pyta o tę datę? Niestety kochani, jest zajęta. Oczywiście, czysto biznesowo- mamy z tego tytułu małe tyły, jednakże w dobie obecnej sytuacji wybieramy lojalność wobec Was, którzy zaufaliście nam już wcześniej i znaleźliście się w trudnej sytuacji.

 

Małe przyjęcie czy huczne wesele?

No dobrze, załóżmy jednak bardziej realną wersję niż ta pozytywna, o której myślimy intensywnie (Może siła przyciągania zadziała?) Jeżeli nic się nie zmieni, a Rząd dojdzie do etapu czwartego i odblokuje gastronomię oraz pozwoli na zgromadzenia do pięćdziesięciu osób. Co wtedy zrobić? Tak naprawdę to zależy od Was. Możecie próbować przekładać wesele na przyszły rok licząc, że wtedy będzie już „normalnie”. Możecie też zdecydować się na przyjęcie w takim, a nie innym wymiarze. Czytaliśmy informację, że wesela będą wyjątkiem od reguły i czarodziejskich masek nosić nie będzie trzeba, jest to pozytywna informacja, choć nie wiemy ile w niej prawdy. Jednak wielu z Was obawia się ograniczenia ilości gości. Spójrzcie na to pozytywnie- może się okazać, że wybierzecie tak naprawdę osoby Wam najbliższe i te na których naprawdę Wam naprawdę zależy, a nie te, które często „wypada” zaprosić. Oczywiście, każda decyzja którą podejmiecie będzie słuszna. Dlaczego? Ponieważ będzie w zgodzie z Waszymi założeniami.

blank

Ślub teraz, a wesele później?

Część par młodych decyduję się na formalizację związku małżeńskiego bez żadnych zmian. Ponieważ ślub można wziąć bez żadnego problemu. Jedyne co, przekładają swoje wesela na inne terminy. Z drugiej strony to też może być ciekawe doświadczenie. Sama impreza bez żadnego stresu przed nią. W końcu przysięga jest najważniejsza dla Was samych. Kolejną opcją, o której słyszeliśmy jest garden party. No bo jeśli ktoś powątpiewa w niszczycielską moc wirusa to „wolnoć Tomku w swoim domku”. Pary Młode przygotowują przyjęcia dla przyjaciół rodem z Ameryki. BBQ, skrzynki piwa, hamak i impreza na ogrodzie. Swoją drogą taki reportaż byłby bardzo interesujący. Oczywiście, to tylko pomysły zasłyszane od samych Par Młodych.

Ku pokrzepieniu serc

Przede wszystkim, musimy być zdrowi psychicznie, ponieważ zastał nas trudny czas. Z naszych obserwacji wynika, że sytuacja ma się coraz lepiej. Co prawda pierwsza linia medialna co dzień podaję nam siejące panikę informację. Z drugiej jednak strony wielu czynnych lekarzy zaczyna mówić głośno o całej sytuacji. Wiele głów Rządów zaczyna się zastanawiać nad słusznością epidemii, Szwedzi mają się dobrze. Także jak to mówimy od początku: jeszcze będzie dobrze. Tego się trzymajmy i miejmy nadzieję, że szybciej niż później. Trzymajcie się ciepło i zarażajcie innych dobrem. Teraz tego nam potrzeba.
Przy okazji wielu z Was może stać dopiero przed wyborem fotografa. Warto się do tego dobrze przygotwać: WYBÓR FOTOGRAFA

Jeśli Ci się spodobało, udostępnij. Będzie nam miło

 [DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

 

AUTOR: Bartosz Kubiak

AUTOR: Bartosz Kubiak

Fotograf

Fotografia to mój największy bzik i pasja. Potrafię stracić każdą wolną chwilę życia, aby uczyć się o tej wspaniałej sztuce. Chcę by towarzyszyła mi wszędzie gdzie się pojawiam. Dumnie kroczę przez życie z czarną puszką na piersi.

ZOBACZ TAKŻE:

Najlepsze zdjęcia 2019

Najlepsze zdjęcia 2019

Podsumowanie 2019Moje głębokie przemyśleniaPrzychodzi taki dzień, w którym odsłaniasz rolety i sądząc po pogodzie stwierdzasz: cholera coś tu jest nie tak. Wszystkie połączenia neuronowe w Twojej głowie wysyłają sygnał, że rok przeleciał tak szybko i znowu tego nie...

Jak wybrać fotografa ślubnego?

Jak wybrać fotografa ślubnego?

Wybór fotografa ślubnegoNa Twoim palcu świeci się już pierścionek zaręczynowy, ponieważ powiedziałaś TAK wybrankowi swojego serca? Jeśli tak jest, to zapewne najtrudniejsze przed Tobą, ale zarazem najprzyjemniejsze! Planowanie ślubu i wesela. Zakładam, że robisz to...

Codzienna niezwykłość

Codzienna niezwykłość

Fotografia - codzienna niecodziennośćFotografia to nie tylko chwytanie za aparat podczas wykonywania zlecenia, to pewnego rodzaju sposób bycia. Pasja, hobby, wrażliwość i sztuka. Kiedy dojrzałem do stwierdzenia faktu iż bardzo szanuje swoją prac to zrozumiałem też, że...