Zespół czy DJ na wesele?

„Z płyty” czy organicznie? Zespół czy  DJ na wesele?

Muzyka sama w sobie najlepiej brzmi w oryginale – jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że jeśli

„Parostatek” to Krzysztof Krawczyk, „Kawiarenki” to Irena Jarocka, a „Ona by tak chciała” to… jegomość ma w pseudonimie markę sportowego samochodu, ale auto, którym dojedziecie na miejsce to inna bajka.

DJ na wesele zagra to tak, jak znacie, jak pamiętacie, jak lubicie. Zespół zrobi to w swoim, unikatowym stylu. Wybór wydaje się prosty, prawda? Chociaż w rzeczywistości jest inaczej. To tak samo jak wybór fotografa na wesele.

Pytanie w tytule nie ma jednej, konkretnej odpowiedzi. Wpływa na nią wiele czynników, począwszy od jakości oferowanych usług, charyzmy wykonawców, dostępnego repertuaru czy choćby od tak prozaicznych spraw jak aparycja czy prezencja.

Organizując własne wesele, pomagając w przygotowaniach przyjaciółce czy też myśląc o imprezie ślubnej kuzynki przychodzi moment, w który zastanowimy się nad tematem muzycznym – wszak zaraz po wyciskającej łzy ceremonii jest ona jednym z najważniejszych punktów całego dnia. To ona zadba o nasz dobry nastrój, intensywność pląsów na parkiecie czy widowiskowość figur tanecznych, które zaserwujemy współimprezującym. 

Każdy z nas ma brzmienia, w rytmach których czuje się najlepiej, jednak wesele rządzi się swoimi prawami i to właśnie tutaj (dobrowolnie i pod przymusem) raczeni będziemy hitami minionych epok, utworami biesiadnymi z różnych stron kraju czy klasycznym, jak i nowoczesnym disco polo (które z racji naszej profesji w żyłach wyprzedziło krew). Samo spektrum rodzajowe nie jest jednak aż tak ważne, bo do tego wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić. Kluczem całego muzycznego ambarasu jest nie co, ale KTO będzie to wszystko trzymał w ryzach.

blank

Jak DJ prowadzi wesele?

Trzeba zacząć od tego, że DJ na wesele zrobi to elegancko, ale czy DJ na wesele to dobry pomysł?

DJ na wesele zagra dla Ciebie prawdopodobnie wszystko, o co poprosisz (zapewne z drobnymi wyjątkami). Jest zapoznany z najnowszymi trendami i listami przebojów. Za nic ma ograniczenia czy brak nut lub tabulatur, ma wszystko pod ręką, a elektronika to jego żywioł.

Zespół ma w swojej ekipie doświadczonych muzyków, którzy na weselach zjedli zęby. Porwą do zabawy uczestników starszych, jak i młodszych. Znają tradycje, największe hity,  weselne klasyki, a to wszystko na żywo, z wokalem i pełnym instrumentarium. Zapaleńcy z tradycjami.

Najważniejszym zadaniem DJ podczas imprezy jest umiejętne zabawianie gości i wykorzystanie umiejętności z zakresu obowiązków wodzireja. Nie udziela się jako artysta w klasycznym tego słowa znaczeniu – jego działania muzyczne ograniczają się do kreatywnego doboru utworów, które nieprzerwanie będą dostarczały imprezowiczom dobrych wrażeń.
Powinien się cechować łatwością w nawiązywaniu kontaktów z bywalcami parkietu, wachlarzem zabaw i animacji i generalnie osobowością sceniczną.

Często będzie też dobrą alternatywą, kiedy planuje się międzynarodowy ślub i potrzebny będzie nam DJ na wesele z językiem angielskim.

blank

Zespół zagra to inaczej niż Dj na wesele

Najmocniejszym punktem orkiestry jest natomiast płaszczyzna artystyczna – to ze względu na nią Pary Młode decydują się na wybranie takiego a nie innego zespołu. Decydujące jest tutaj instrumentarium, doświadczenie i staż pracy, niepowtarzalny styl i repertuar, jakim zespół może się pochwalić.

Jak widać obydwie opcje – tak sobie bliskie, ponieważ działają w tym samym segmencie- są sobie dość dalekie, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Tutaj jednak warto się zastanowić nad tym, na czym Ci najbardziej zależy, gdyż w pakiecie z muzyką, bez której Twoje wesele przypominać będzie imieniny cioci, otrzymujesz całe dobrodziejstwo inwentarza danego wyboru.

Ciężko zdecydować się na konkretny wybór, gdyż spektrum jest bardzo szerokie, możliwości niezliczone i każdy z usługodawców jest w stanie dać Ci coś ekstra, ekskluzywnego w swojej kategorii. Dobrze jest w każdym razie rozejrzeć się szerzej, gdyż czasem można mieć wrażenie, że muzycy wybierani są na zasadzie „chybił trafił”. Bądźmy szczerzy – wybieracie kogoś,
kto ma bawić swoją obecnością i umiejętnościami Ciebie, drugą połówkę i zaproszonych gości! Musi to być ktoś konkretny! Jest to decyzja tak samo ważna jak Wybór fotografa na wesele.
Decyzja może paść na zespół w klasycznym, weselnym stylu. Są jednak bandy, które mają w zanadrzu alternatywne wersje utworów – mogą być one miłą odmianą i nacieszyć ucho innymi wersjami znanych hitów.

blank

Naturalnie nie podpowiem Ci kogo sam bym wybrał, ale mając ogólne pojęcie w temacie może będzie Ci łatwiej podjąć właściwą decyzję w tym temacie. W końcu wszyscy chcemy się dobrze bawić, nieprawdaż? 😉

Zapytacie jak szukać DJ na wesele?
Przychodzimy z pomocą!
Polecane przez Evertime zespoły oraz DJ na wesele Poznań i okolice.

Skoro już wiesz jak zapewnić sobie dobrą ekipę muzyczną, to czas, aby dowiedzieć się jak dobrze wybrać fotografa na swój ślub.

Gaweł Jakubiak

Gaweł Jakubiak

Filmowiec

Największy z ekipy. Mój szczery uśmiech, uwydatniający krzywe uzębienie wbija się w czachę niczym młot w skruszony chodnik.
Nie piję (zbyt wiele), oglądam głupie rzeczy w sieci.
Zbieram nikomu niepotrzebne informacje, by dzielić się nimi w towarzystwie w oparach śmiechów niczyich.
Nie lubię nudy, zbyt gorzkiej czekolady i filmów, które nie cieszą.
Specjalnie tyję do ślubnego sezonu, by później usłyszeć że „na parkiecie nie było mnie widać”
(info potwierdzone, świadków brak).

ZOBACZ TAKŻE:

Klimatyczna sesja nad morzem – Wskazówki organizacyjne

Klimatyczna sesja nad morzem – Wskazówki organizacyjne

Klimatyczna sesja nad morzemChyba nie nic lepszego dla duszy i ciała niż szum wody, lekka bryza i odgłosy mew w tle. Polskie morze wbrew wszelkim pozorom potrafi zachwycić i to bardzo. Jeśli połączymy ładną pogodę, piękne piaszczyste plaże w Łebie i cudownie...

Sesja ślubna – jak się do niej przygotować?

Sesja ślubna – jak się do niej przygotować?

Sesja ślubna- jak się do niej przygotować?SPIS TREŚCI Gdzie sesja ślubna? Czy warto?  Sesja ślubna w dniu ślubu Gdzie sesja w innym dniu? Jak długo trwa sesja? Jak zaplanować idealną sesję? Co z brzydką pogodą? Czy akcesoria będą potrzebne? Styl sesji- BOHO? GLAMOUR?...

Najlepsze zdjęcia 2019

Najlepsze zdjęcia 2019

Podsumowanie 2019Moje głębokie przemyśleniaPrzychodzi taki dzień, w którym odsłaniasz rolety i sądząc po pogodzie stwierdzasz: cholera coś tu jest nie tak. Wszystkie połączenia neuronowe w Twojej głowie wysyłają sygnał, że rok przeleciał tak szybko i znowu tego nie...